READ OUR 5-STAR GOOGLE REVIEWS SHIPPING ON MOST ITEMS
ALL PRODUCTS ARE BRAND NEW
$1,714.29 Original price was: $1,714.29.$1,714.29Current price is: $1,714.29.
MODEL 2020 WAYPOINT 308 WIN 20” BBL 5RD ADJ EVERGREEN CAMO
Out of stock
The MODEL 2020 WAYPOINT 308 WIN 20” BBL 5RD ADJ EVERGREEN CAMO (UPC: 706397939472) is now available at Gun Place. High-quality firearms in stock and ready to ship. Buy with confidence from a licensed nationwide dealer. Includes fast shipping to your local FFL dealer. Remember, firearms must be shipped to a licensed dealer. All items are backed by our #1 rated customer satisfaction guarantee. Voted #1 Online Gun Shop for customer satisfaction — don’t get scammed, always buy from a licensed dealer.
| UPC | |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | BAW920308GA |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Finish | Mil-Spec Green Cerakote |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | |
| Capacity | |
| Number of Magazines | 1 5 rd. Magpul AICS |
| Package Height | 4.5 |
| Package Width | 13.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Safety | Two-Position |
| Shipping Weight | 12.5 |
| Sights | Picatinny Rail |
| Barrel length (range) | |
| Bullet Caliber | 20", RIFLE |
| Magazine Included | 1 x 5-Round |
| Model | 2020 Waypoint |
| Units per Box | 5 |
$3,049.00 Original price was: $3,049.00.$3,049.00Current price is: $3,049.00.
$1,877.37 Original price was: $1,877.37.$1,877.37Current price is: $1,877.37.
Reviews
There are no reviews yet.